Ataköy Acil Diş Hastanesi - Nöbetçi Diş Doktoru Tel: 0533 582 82 79

Diş teli tedavisi temel olarak Ortodonti bölümünün uzmanlığına girmektedir. Ortodonti diş hekimliğinin ayrı bir dalıdır ve dişlerde bulunan problemlerin teşhisinin konulması ve tedavisiyle ilgilenir.

A| Tam zamanlı açık diş dolgusu tedavisi
B| Ataköy gece açık diş kanal tedavisi
C| Nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri,
D| Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi
E| Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır.
F| Acil dişçi telefon numarası.
G -- Pedodonti çocuk diş terapi uygulama örnekleri

Ataköy diş hekimleri ve diş eti problemi gerekli müdahaleler ile düzeltilebilmektedir. Bunlardan bir tanesi de Maloklüzyondur.

Hangi durumlarda başvurulur?
* Diş büyüklükleri çene yapısıyla veya çene büyüklüğü ile uyumlu olmadığında çarpık olarak çıkabilmektedir. Bu durumda dişleri estetik görüntüye yeniden kavuşturmak ve ağız sağlığının bozulmaması için ortodontik tedavi uygulanır.
* Bazı durumlarda dişler sıralı dizilmiş olsa bile çene yapısından kaynaklı olarak dişler tam olarak birleşmeye bilirler. Böyle durumlarda dişlerde işlev kaybı görülmektedir. Bu tip durumlarda yine ortodontik tedaviye başvurulmaktadır.
* Kırık ve birbirinin üzerine çıkan dişlerin onarımı ve sıkı kapanan dişlerde de ortodontik tedavi uygulanmaktadır.
* Diş teli tedavisi temelde dişlerin doğal yapısını bozmadan çene kemiği içerisinde oynatılmasına dayanmaktadır.
* Ortodontik tedaviye ihtiyaç olduğu halde tedavinin yaptırılmadığı durumlarda;
* Çene yapısında bozulma, diş köklerinde zedelenme, çürüme, diş eti rahatsızlıkları gibi problemlere sebebiyet verebilmektedir.
* Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde ortodontik tedaviler, diş yüzeyi(diş önü) yerine diş arkasına takılan porselen ya da şeffaf(Invisalign) braketler sayesinde estetik olarak yapılabilmektedir.
* Ortodontik tedavi süresi yaklaşık olarak 2-2,5 yıldır. Her hastanın tedavisi ve diş yapısı farklı olacağından bu süre hastalara göre değişiklik göstermektedir.