Şişli Diş Hekimi Telefon: 0533 582 82 79 - Acil Diş Hastanesi
Nöbetçi Dişçi

Kişilerin akşam işleri yapan devlet hastanelerinde tedavi görmesi adına sağlık raporu almak için Sağlık Bakanlığı’na bağlı merkezlere başvurması önemlidir.

1.) 7-24 açık pratisyen ile ağrısız diş çekimi
2.) Gece açık diş tedavisi kanal tedavisi
3.) Şişli nöbetçi diş hekimi kliniği protez onarımları
4.) Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi diş dolgusu tedavisi
5.) Acil dişçi telefon numarası
6.) Bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi vs. bulunmaktadır.
7.) Şişli çocuk diş çekimi ve dolgusu tedavisi.

Aksi durumda alınacak bu rapor geçersiz sayılacaktır. Raporun alınması için gidilecek olan kurumdaki sağlık kurulunda en az bir tane ortodontist olması gerekiyor. Lakin kişilerin tedavilerinin yapılacağı yerde ortodontist bulunmuyorsa, böylesi bir durum sonrasında verilecek olan sağlık kurulu raporu için üç diş doktoru yeterli olacaktır. Çocukluk döneminde yani 9 ila 14 yaş arasında yapılacak tedavinin en büyük aşamalarından bir tanesi ise tedavi süresini azaltmasıdır. Çünkü ilerleyen dönemlerde sorun çok daha büyük bir hale gelecek, bunun sonucunda da süreç düşünülenden de uzamış olacaktır.

Sorun yalnızca diş çarpıklığı ise kişiler hangi yaşta olursa olsun fark etmez. Yani kişiler Kağıthane’de bulunan hastanelere giriş yaptıktan sonra doktora muayene olacak ve kısa sürede tedaviye başlayabilecektir. Ancak bu aşamada önemli olan şeylerden bir tanesi ise yaş faktörü. Tedaviden ücretsiz olarak faydalanmak isteyen kişilerin kesinlikle 18 yaşından küçük olması gerekmekte. Dolayısıyla ailelerin özellikle çocuklarının tedavileri için hiçbir şekilde vakit kaybetmeden tedaviye başlaması gerekmektedir. Aksi bir durumda yani kişi tedaviyi sonlandırmadan 18 yaşına girerse, belirli bir oranda fark ödemeden tedaviyi sonlandıramayacaktır. Ancak prosedürler dahilinde bazı durumlar için kişiler herhangi bir ek ücret ödemek zorunda kalmadan tedaviyi tamamlayabilir.

Bu durumun nasıl ve ne şekilde meydana geldiğini öğrenmek isteyen kişilerin yapmaları gereken şey ise en uygun fiyatların yanı sıra doğru tedavileri yapacak hastaneleri bulmak olmalıdır. Yapılacak bu çalışmalar ışığında kişilerin ağız yapılarında oluşan ve kimi zaman insanları çok ciddi anlamda etkileyen pek çok sorun da doğru tedaviler sonrasında ortadan kalkacaktır. Fakat tedavi esnasında kişilerin mutlaka doktor tarafından belirtilen şeylere dikkat etmesi gerekiyor. Aksi durumda doktorlar ne kadar özenli davranırsa davransın ortaya istenmeyen tarzda sonuçlar çıkacaktır. Bundan dolayı tedavinin her aşamasında kişilerin doktorları ile iletişime geçmesi ve yapılması gereken tüm detayları dikkat ederek yerine getirmesi gerekir. Böylece kısa sürede istenilen sonuçlar da ortaya çıkmış olur.